ROZTOCZE

Roztocze – program jednodniowy

Zwiedzanie Roztocza rozpoczniemy od Krasnobrodu, który znajduje się sercu Roztocza. Jest to miasto, gdzie znajduje się największe Sanktuarium Diecezji  Zamojsko –Lubaczowskiej.  Zwiedzanie Kościoła  ufundowanego przez Marię  Kazimierę Sobieską oraz Kaplice: na Wodzie i św. Rocha. Przejazd od Zwierzyńca, gdzie zobaczymy barokowy Kościółek na wyspie, dawny browar i inne  zabudowania Ordynacji Zamoyskich. Przejście ścieżką przez Bukową Górę. Przejazd od miasteczka, gdzie „chrząszcz brzmi w trzcinie”. W Szczebrzeszynie zobaczymy pomniki chrząszcza, Kościół św. Katarzyny, Kościół św. Mikołaja, Synagogę, Cerkiew prawosławną.

Roztocze – program dwudniowy

dzien 1

Zwiedzanie Roztocza rozpoczniemy od Krasnobrodu zlokalizowanego w sercu Roztocza. Jest to miasto, gdzie znajduje się największe Sanktuarium Diecezji  Zamojsko –Lubaczowskiej.  Zwiedzanie Kościoła  ufundowanego przez Marię  Kazimierę Sobieską  oraz Kaplice: na Wodzie i św. Rocha. Przejazd od Zwierzyńca, gdzie zobaczymy barokowy Kościółek na wyspie, dawny browar i inne  zabudowania Ordynacji Zamoyskich. Przejście ścieżką przez Bukową Górę. Przejazd od miasteczka, gdzie „chrząszcz brzmi w trzcinie”. W Szczebrzeszynie zobaczymy pomniki chrząszcza, Kościół św. Katarzyny, Kościół św. Mikołaja, Synagogę, Cerkiew prawosławną.

dzien 2

Przejazd do Zagrody Guciów, zwiedzanie z możliwością pokazu wypieku podpłomyków. Następnie zwiedzanie Górecka Kościelnego: zabytkowy Kościół drewniany z XVIII w., pomnikowe dęby. Przejazd do miasteczka Józefów, gdzie zobaczymy: zabytkowy kirkut,  kamieniołomy, wieżę widokową. Następnie Rezerwat „Nad Tanwią” i przejście fragmentem szlaku „Szumów”.

Zagroda Roztocze  – program integracyjny

dzien 1

Przejazd do Obszy. Zakwaterowanie w pensjonacie „Roztocze”: www.pensjonatroztocze.pl/. Pobyt w strefie SPA. Wśród atrakcji m.in. sauna sucha i mokra, nacieranie lodem, siłownia. Następnie integracyjne zawody na pełnowymiarowej kręgielni. Uroczysta obiadokolacja połączona ze specjałami lokalnej kuchni. W menu m.in. poczęstunek różnymi rodzajami nalewek z lokalnej produkcji i bimbrem z grochu. Po obiadokolacji impreza integracyjna z muzyką. W menu sałatki i przystawki. Nocleg.

dzien 2

Śniadanie. Dla chętnych atrakcje zagrody Roztocze, takie jak: przejazd bryczką, przejażdżka na sianie, jazda konna, zwiedzanie skansenu. Wykwaterowanie. Przejazd do Sieniawy. Zwiedzanie ogrodu Pałacu Czartoryskich, Kościoła pw. Św. Antoniego Padewskiego wraz z kryptami rodu Czartoryskich.